Gostinstvo in turizem

Več

Velnes

Več

ZAKAJ VSGT MARIBOR? 

  • Študenti pravijo, da je študij na VSGT Maribor “super, saj nismo samo številka, temveč tudi del nečesa pomembnejšega”
  • Smo majhna in najsodobnejše opremljena višja šola, ki se ponaša z edino fine dine šolsko restavracijo v Sloveniji – Restavracijo Sedem, ki je v letih 2020, 2021, 2022 in 2023 prejela priznanje Michelin Selected (pod taktirko diplomanta VSGT – chefa in vodje kuhinje Sebastjana Plevčaka, mentorjev in študentov, ki samostojno izvajajo vse strokovne procese),
  • na VSGT Maribor se ponašamo z bogato tradicijo mednarodne šole in žanjemo uspehe v okviru projektov Erasmus+ (praktično izobraževanje ter usposabljanja v tujini),
  • v okviru mednarodnega sodelovanja izvajamo aktivnosti v mednarodnih združenjih (Euhrodip, AEHT ipd.), in se udeležujemo mednarodnih tekmovanj s študenti,
  • skupaj s študenti pripomoremo k soustvarjanju turističnih produktov mesta Maribor, večja – vsakoletna projekta šole sta Cafoodfest ter Ambasador gostoljubja pri katerih študenti sodelujejo vse od ideje do izvedbe projektov ter razvijajo svoje strokovne ter umetniške veščine,
  • z organizacijo delavnic na dogodkih šole (tekom leta ter na Svetovni dan velnesa) delimo znanje o pomenu zdravega načina življenja in skrbi za zdrav vsakdan, za katerega je v prvi vrsti odgovoren vsak sam…

 

Izvajamo višješolska študijska programa:

  • Gostinstvo in turizem (naziv: organizator/-ka poslovanja v gostinstvu in turizmu)
  • Velnes (naziv: organizator/-ka poslovanja v velneški dejavnosti)

Študij na višji strokovni šoli traja dve leti.
Študijski program je ovrednoten s 120 kreditnimi točkami (KT) po sistemu ECTS.

 

–> Vodnik za študij

 

V višješolski študij se lahko vpiše, kdor:

  • je opravil splošno ali poklicno maturo, oziroma je končal temu ustrezno izobraževanje po prejšnjih predpisih, ali
  • ima opravljen mojstrski, delovodski ali poslovodski izpit, tri leta delovnih izkušenj in je opravil preizkus znanja iz splošnoizobraževalnih predmetov v obsegu, ki je določen za poklicno maturo v srednjem strokovnem izobraževanju.

 

Pogoji za napredovanje

V 2. letnik lahko napreduje študent/-ka, če je uspešno opravil/-a obveznosti iz modulov, predmetov in praktičnega izobraževanja (vključno z vajami, seminarskimi nalogami, projekti, izpiti) 1. letnika v obsegu najmanj 45 KT, pri tem mora v celoti opraviti obveznosti iz vaj in praktičnega izobraževanja.

Študent/-ka lahko ponavlja letnik, če opravi študijske obveznosti in praktično izobraževanje istega letnika,  pri tem mora v celoti opraviti obveznosti iz praktičnega izobraževanja. Ponavljanje odobri Študijska komisija višje strokovne šole na podlagi pisne vloge študenta/-ke.


 

 

Program vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju

     

Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.

Evropska kohezijska politika v Sloveniji

 

Več o programu je objavljeno na spletni strani Arnesa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Piškotke uporabljamo za pravilno delovanje spletne strani in izboljšanje vaših izkušenj. S klikom na “prilagodite nastavitve” lahko upravljate z njimi. Več informacij najdete v Politiki o piškotkih.