VSGT se zavzema za aktivno vključevanje v domače in mednarodne projekte, ki promovirajo razvoj institucije, njenih programov in zaposlenih. Zaposleni in študentje imajo možnost neposrednega vključevanja v projekte šole, bodisi kot člani projektne skupine ali kot nosilci projektne ideje. Za več informacij nas kontaktirajte na 0038623202308 ali [email protected].
Aktivni mednarodni projekti*:
*Spodaj najdete več o naših projektih.
WELLNESS AND SPA TOURISM SECTORAL SKILLS DEVELOPMENT (WeSkill)
Vrsta projekta: Erasmus+ KA202 | številka projekta: TBA
Trajanje projekta: 1. 11. 2020 – 1.11. 2023
Partnerji: TBA
Spletno mesto: TBA
WeSkill: Wellness and SPA Tourism sectoral skills Development
Partnerji: Bolgarija, Slovenija, Latvija, Grčija, Srbija, Italija, Francija, Nizozemska.
Vrednost trga zdravja in dobrega počutja v zahodni Evropi se je med letoma 2013 in 2018 znatno povečala.
Na začetku opazovanega obdobja je trg zdravja in dobrega počutja znašal približno 126 milijard EUR in se je leta 2018 povečal na približno 149 milijard EUR.
Trg zdravja in dobrega počutja v vzhodni Evropi je doživel podobno povečanje tržne vrednosti, ki se je povečala s približno 22 milijard EUR v letu 2013 na 30,5 milijarde leta 2018.
Trend zdravja in dobrega počutja se je po Evropi še naprej povečeval, saj se več posameznikov zaveda pomembnosti zdravega in aktivnega življenjskega sloga.
Glavni izziv pri nadaljnjem razvoju wellness turizma kot odziv na naraščajoče zanimanje turistov, pa tudi na povpraševanje po wellness paketih, ki vključujejo raznolikost storitev, je razpoložljivost usposobljenega osebja. Vse kategorije partnerjev, ki sodelujejo v tem projektu (predstavniške organizacije, sektorska krovna organizacija, centri za poklicno izobraževanje, ponudniki VET- vocational education training), so ključni akterji pri modernizaciji in napredovanju in novih sektorskih znanj v svojih državah in redno izvajajo glavne projektne dejavnosti. Glavni cilj projekta je oblikovanje internacionalnih učnih načrtov in ustreznih vsebin za usposabljanje na področju wellnessa in SPA turizma. Razvitih bo 5 internacionalnih modularnih učnih načrtov, ki temeljijo na učnih rezultatih za učence v evropski kvalifikacijski okvir 4 (EQF 4) in zaposlene v podjetjih, ki zasedajo kvalifikacije, povezane z evropskim kvalifikacijskim okvirjem 4. Projekt WeSkill bo s pomočjo sodobnega personaliziranega didaktičnega orodja
(mobilna aplikacija za večjezično usposabljanje) študentov in odraslih / zaposlenih iz tega sektorja, skušal narediti sektor privlačen, trajnosten in napreden ter konkurenčen na območju EU.
DETOUR – razvoj novih kompetenc za velneško dejavnost
Vrsta projekta: Erasmus+ KA202 | številka projekta: projektna številka: 2019-1-UK01-KA202-061904
Trajanje projekta: 1. 10. 2019 – 1.10. 2021
Partnerji: Irska, Škotska, Slovenija, Azori, Islandija
Spletno mesto projekta: www.detourproject.eu
Višja strokovna šola za gostinstvo in turizem Maribor sodeluje v projektu DETOUR, katerega vodilni partner je “University of the Highlands and Islands” iz Škotske.
Skupaj s projektnimi partnerji na Irskem, Islandiji in Azorih sodelujejo pri dvoletnem projektu, ki s osredotoča na krepitev znanja in spretnosti ljudi, ki delajo v tem hitro rastočem sektorju.
Izvajalci projekta se želijo povezati s podjetji in organizacijami, ki delujejo na področju velnesa in dobrega počutja,
da bodo bolje razumeli potrebe, poznavanje in razumevanje dobrega počutja, priložnosti in predvsem,
da bi skupaj opredelili področja, kjer bi bilo dobro nadgraditi znanja in veščine vseh zaposlenih.
Cilj projekta DETOUR je izobraževalnim institucijam, ter malim in srednje velikim podjetjem,
DMO-jem in drugim turističnim organizacijam, ki delujejo na področju turizma ponuditi znanje in veščine
za boljše izkoriščanje sedanjih in prihodnjih ugodnih turističnih priložnosti. Vse z namenom spodbujanja inovacij,
diverzifikacije trga in pospeševanja regionalne rasti.
Konkretno želijo:
analizirati področje velnesa in dobrega počutja v Sloveniji,
ustvariti zemljevid turistične ponudbe s področja velnesa in dobrega počutja,
razviti akcijski načrt za podporo sektorskemu razvoju,
razviti ustrezen program usposabljanja, do katerega bodo lahko preko namenskega množičnega spletnega odprtega tečaja (MOOC) dostopali prav vsi.
STIMULATING HEALTHY FOOD SERVICE INNOVATION (SUSTAIN)
Vrsta projekta: Erasmus+ KA202 | številka projekta: 2019-1-UK01-KA202-061656
Trajanje projekta: 1. 10. 2019 – 1.10. 2021
Partnerji: Galway County Council, Irska, Centro de formacion de administracion y hosteleria SL, Španija, European E-learning Institute, Danska, Momentum marketing services limited, Irska, Balkanska Agenciya za Ustoychivo Razvitie, Bulgaria in Trade management services Ltd, Združeno kraljestvo kot vodilni partner.
Spletno mesto projekta: www.foodinovation.how
VSGT Maribor nadaljuje svojo pot mednarodne odličnosti, tokrat tudi na projektu Erasmus+ KA202. Skupaj z mednarodnimi partnerji smo uspešno prijavili projekt z naslovom »Stimulating Healthy Food Service Innovation«, v nadaljevanju SUSTAIN.
Namen projekta je predvsem izboljšati kakovost prehrane, ki jo ponujajo mali in srednje veliki ponudniki, s projektom pa zasledujemo naslednje prioritete:
Cilji projekta so:
Uspešno zaključeni projekti: